Kurkuma: posiluje imunitní systém a chrání před infekcemi

Ať žije kari! Další cenná vlastnost kurkumy byla objevena. Podle nedávných studií je slavné koření indického původu schopno posílit naše tělo a imunitní systém!

Konečně – po mnoha hypotézách a dedukcích – přišlo vědecké potvrzení: kurkuma posiluje imunitní systém a chrání naše tělo před vnějšími útoky, jako jsou infekce a záněty.

Potvrzení o mimořádných vlastnostech indického koření – žluto zlatý prášek pocházející z kořene rostliny patřící k rodu Zingiberaceae – používaný hlavně pro přípravu kari, dokládá americká studie provedená vědci na Oregon State University, která analyzovala účinky koření, a zejména curcuminu (základní látky obsažené v kurkumě) na aktivaci genu imunitního systému.

Podle výzkumu, financovaného National Institutes of Health a zveřejněného v Journal of Nutritional Biochemistry, curcumin zvyšuj hladinu proteinu, který reguluje vrozené imunitní odpovědi. Jedná se o protein cAMP (antimikrobiální peptid cathelicidin), který je nezbytný pro ochranu těla před napadením viry, houbami a bakteriemi, a známý také pro své působení proti tuberkulóze a sepsi. Účinek tohoto specifického proteinu je posilován konzumací vitaminu D, ale dle této studie, také curcuminem, který zvyšuje hladinu cAMP a umožňuje zvýšení protizánětlivého a antioxidačního účinku.

Podle vědců, kteří provedli tento výzkum, by tedy pravidelná konzumace kurkumy (a tudíž i curcuminu) mohla pomoci lidskému tělu bránit se před útokem některých infekcí, zejména těch, které postihují střevní trakt a žaludek.

Jak již bylo potvrzeno v mnoha dalších studiích, curcumin je skutečný elixír dlouhého života, protože pomáhá předcházet rakovině (zvláště tomu typu, který napadá oblast hlavy a krku), přirozeně zvyšuje příznivý účinek chemoterapie při léčbě nádorů, působí proti účinkům volných radikálů a tím zpomaluje proces stárnutí; je užitečný pro prevenci a potírání revmatoidní artritidy a – jak již naznačily některé neuropatické studie – má také protizánětlivé, antiseptické a analgetické vlastnosti.

Ale je toho více! Podle dalších studií by curcumin měl mít také prospěšné vlastnosti pro játra, cukrovku a cholesterol a zdá se, že dokonce zvyšuje účinek retrovirových léků užívaných při léčbě HIV (někteří lékaři doporučují konzumovat 8 polévkových lžic kurkumy smíchaných s litrem rajčatové šťávy) a tím účinněji pomáhá zastavit vývoj viru!

 

Máme pro vás ještě lepší řešení – CurcuminGel95+

Kvalitní přírodní koncetrovaný Curcumín ve formě chutného gelu, navíc v úpravě, která je oproti účinnosti koření  prokazatelně 46x silnější a 6-8x silnější než Curcumín v tobolkách. Vyzkoušejte.

Curcumin-GEL95 plus

Curcumin-GEL95 plus

 

Přijďte k nám, ukážeme Vám cestu ke zdraví bez limitu.

Zdroj článku naleznete zde

Komentáře