Oscara za hlavní roli vyhrává: Papája, část sedmá

Papája, plod, který má tolik benefitů, že není možné je tu najednou všechny vyjmenovat. Proto jsme pro vás připravili článek na pokračování.

40 důvodů, proč konzumovat papáju

Část sedmá

25. Bojuje proti horečce dengue: tato patologie je typickým tropickým infekčním onemocněním způsobeným stejnojmenným virem. Konzumace papáje může pomoci zvýšit počet krevních destiček u těch, kteří trpí horečkou dengue. Přírodní prostředky pro léčbu horečky dengue na základě ovoce papája jsou: saláty z papáje nebo sklenici čerstvého džusu s kapkou citronu dvakrát nebo třikrát denně. Je velmi důležité dodržovat pitný režim, protože horečka dengue se může projevit následujícími příznaky: vysoké teploty, bolesti svalů, ztráta krve a tekutin. Je také možné extrahovat čerstvou šťávu z listů papáje rozdrcením listů v hmoždíři. Užívat dvě lžíce dvakrát denně pro rychlé zotavení.

26. Užitečné v případě zánětu plic způsobeného kouřením: i pasivní kouření cigaret může vést k rozvoji některých mírných plicních zánětů. Papája může pomoci předejít těmto zánětlivým stavům. V případě nadměrného kašle doporučujeme začít užívat šťávu z papáje.

27. Stimuluje aktivaci růstových hormonů: sušená papája vyživuje endokrinní systém a podporuje tvorbu argininu v těle. Arginin je druh esenciální aminokyseliny, o kterém je známo, že aktivuje lidské růstové hormony (hGH). Tyto hormony hrají klíčovou roli při rekonstrukci kostí, svalů, kůže a jaterních buněk a podporují celkové omlazení buněk.

28. Udržuje krevní tlak pod kontrolou: vysoký krevní tlak může být způsoben životním stylem a stravovacími návyky. Nízká hladina draslíku v těle také vede k vysokému krevnímu tlaku. 100 gramů papáje obsahuje 182 mg draslíku, což je základní minerální látka, která udržuje krevní tlak pod kontrolou. Draslík neutralizuje účinky sodíku, čímž vylučuje možnost náhlého zvýšení krevního tlaku.

Pokračování příště…

PAPCOL MGP extrakt z papáje v kombinaci s kolostrem koupíte pouze u nás!

 

Přijďte k nám, ukážeme Vám cestu ke zdraví bez limitu.

Zdroj článku najdete zde

Komentáře