Oscara za hlavní roli vyhrává: Papája, část pátá

Papája, plod, který má tolik benefitů, že není možné je tu najednou všechny vyjmenovat. Proto jsme pro vás připravili článek na pokračování.

40 důvodů, proč konzumovat papáju

Část pátá

17. Efektivní při léčbě hemeroidů: Ti, kteří užívají papáju pravidelně, mohou bezpochyby potvrdit její protizánětlivé účinky, které jsou obzvláště užitečné v případě obtížných a nepolevujících hemeroidů. Ovoce papája je v podstatě schopné zklidnit zduřelé krevní cévy, a tím i zajistit úlevu od bolesti.

18. Používá se ke kontrole porodnosti: možná se jedná spíše o zajímavost, než o skutečnou výhodu. Semena papáje a dokonce i nezralé plody byly po staletí používány v mnoha oblastech jihovýchodní Asie a na indickém subkontinentu jako metoda kontroly porodnosti. Tamní ženy, pokud se chtěly vyhnout těhotenství, konzumovaly kolosální množství nezralých plodů papáje. Je také známo, ale není zcela potvrzeno, že pokud se papája aplikuje přímo na dělohu, může způsobit potrat.

19. Zpomaluje vývoj diabetu typu 2: papája je plodem s nízkým obsahem cukru, což může být tou pravou volbou pro osoby, které trpí cukrovkou. Skutečné množství cukru je vyčísleno v množství 8,3 gramů na šálek nakrájené papáje. Mnohé studie došly také k závěru, že extrakt z papáje může zpomalit progresi diabetu typu 2, který je odpovědný za ztrátu kapacity slinivky břišní vylučovat inzulín.

20. Předchází artritidě: toto onemocnění může být velmi vysilující a lidé, kteří jsou jím postiženi, mohou pociťovat výrazně sníženou kvalitu života. Konzumace papáje je velmi dobré pro kosti, jelikož má protizánětlivé vlastnosti a společně s vitamínem C pomáhá udržovat různé formy artritidy pod kontrolou. Studie zveřejněná v časopise Annals of Reumatic Diseases ukázala, že lidé, kteří konzumovali potraviny s nízkým obsahem vitamínu C, mají třikrát vyšší pravděpodobnost, že se u nich objeví artritida.

Pokračování příště…

PAPCOL MGP extrakt z papáje v kombinaci s kolostrem koupíte pouze u nás!

 

Přijďte k nám, ukážeme Vám cestu ke zdraví bez limitu.

Zdroj článku najdete zde

Komentáře