Oscara za hlavní roli vyhrává: Papája, část čtvrtá

Papája, plod, který má tolik benefitů, že není možné je tu najednou všechny vyjmenovat. Proto jsme pro vás připravili článek na pokračování.

40 důvodů, proč konzumovat papáju

Část čtvrtá 

13. Živiny obsažené v papáje jsou nepostradatelné: pro řádné fungování lidského těla je prakticky nepostradatelné správné množství a přísun vitamínů a minerálů. Jak již bylo zmíněno, papája obsahuje mnoho užitečných vlastností díky bohatému množství vitaminu C, vitamínu A a minerálních solí, jako je fosfor, železo, draslík, měď a mangan.

14. Bohatá na bioflavonoidy: také známé jako vitamin P, bioflavonoidy jsou semiesenciální živiny, které fungují jako modifikátory přírody a reagují na biologické změny v těle. Bioflavonoidy obsažené v papáje  modifikují reakci těla na viry, karcinogeny a alergeny, čímž chrání před škodlivými a život ohrožujícími nemocemi.

15. Umožňuje snížit stres přirozenou cestou: stres je jedním z hlavních problémů v moderní společnosti, tak neurotické a chaotické. Najdeme jej každý den tak trochu všude v našich životech: ve vztazích, v práci, i v rodině. Enzymy obsažené v extraktech z papáje mohou přirozenou cestou snížit stres. Několik studií ukázalo, že ideální denní potřeba vitaminu C v stresových situacích je 200 mg, což je nezbytné pro snadnější regulaci hormonů způsobujících stres. Ale buďte bez obav, jelikož jedna velká papája může dodat až 476 mg vitamínu C.

16. Zabraňuje nevolnosti a kinetóze: papája je obzvláště užitečná pro ženy během těhotenství, pokud je konzumována s rozvahou a malém množství. Toto ovoce je ve skutečnosti schopno zmírnit ranní nevolnost a dokonce i kinetózu, neurologickou poruchu, která ovlivňuje vnímání pohybu: způsobuje nevolnost v dopravním prostředku nebo například mořskou nemoc. Účinnost papáje je prokázána přítomností vitaminů C a E a folátu. Pro úlevu od nevolnosti se doporučuje smíchat papáju s ovocnou šťávou. Doporučuje se však, abyste vždy před začátkem konzumace papáji během těhotenství tuto skutečnost konzultovali s lékařem.

Pokračování příště…

PAPCOL MGP extrakt z papáje v kombinaci s kolostrem koupíte pouze u nás!

 

Přijďte k nám, ukážeme Vám cestu ke zdraví bez limitu.

Zdroj článku najdete zde

 

Komentáře